Nieruchomości|

Miejski Zarząd Nieruchomości Komunalnych w 2016 roku realizuje osiem projektów Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego wybranych przez mieszkańców. Dobiegają końca prace planistyczne.
W poprzednich edycjach JBO zarząd zrealizował w sumie osiem projektów. Głównie były to osiedlowe place zabaw i boiska sportowe. W tym roku również większość zadań, którymi zajmuje się MZNK polega na budowie miejsc zabawy dla dzieci lub innych urządzeń służących rekreacji i wypoczynkowi mieszkańców.
Podobnie jak w poprzednich edycjach MZNK wszystkie projekty realizuje w porozumieniu z mieszkańcami. Gwarantuje to wykonanie prac zgodnie z oczekiwaniami wnioskodawców oraz osób, które swoimi głosami wsparły wybrane propozycje.
Na wstępie realizacji tegorocznych projektów JBO pracownicy MZNK spotkali się z ich pomysłodawcami. Następnie na podstawie poczynionych ustaleń zostały zlecone do wykonania projekty budowlane poszczególnych zadań. Aktualnie prace planistyczne dobiegają końca. Po otrzymaniu opracowanych dokumentów planistycznych i uzyskaniu wszystkich formalnych zgód MZNK przystąpi do wyboru wykonawców.

Realizowane w tym roku przez MZNK w Jaworznie projekty JBO

Obszar nr 1 Azot, Stara Huta
Projekt pod nazwą: „Strefa rekreacji Sobieski – Górka. Budowa 3-strefowego placu zabaw”. Zadanie obejmuje budowę 3-strefowego placu zabaw, w skład którego będą wchodzić drewniane urządzenia zabawowe dla dzieci, metalowe urządzenia fitness oraz stół do tenisa stołowego wykonany z wysokogatunkowego betonu. Wszystkie urządzenia zostaną posadowione na ażurowych matach gumowych. Cały kompleks zostanie ogrodzony metalowymi panelami z dwoma furtkami wejściowymi. Planowana inwestycja zostanie zlokalizowana przy ul. Sulińskiego. Szacunkowy koszt – 114 tys. zł.
Obszar nr 4 Cezarówka Górna, Jeziorki , Koźmin, Wilkoszyn
Projekt pod nazwą: „Plac zabaw w dzielnicy Koźmin” zostanie zrealizowany przy ul. Jesiennej. Planowane jest wyposażenie placu w zjazdy linowy z podestem, zestaw zabawowy (zjeżdżalnia, wieża wysoka z dachem, rura strażacka, trap łączący, belka balansująca), huśtawki, bujaki sprężynowe dla najmłodszych. Teren placu będzie ogrodzony, wyposażony w ławki i kosze na śmieci. Szacunkowy koszt – 85 tys. zł.

Obszar nr 6 Dąbrowa Narodowa
Projekt pod nazwą: „Rodzinny plac zabaw z siłownią zewnętrzną – przy ul. Długoszyńskiej”. Kolejny plac zabaw z urządzeniami do ćwiczeń dla osób dorosłych powstanie przy ul. Długoszyńskiej w Dąbrowie Narodowej. Szacunkowy koszt – 112 tys. zł.

Obszar nr 7 Długoszyn
Projekt pod nazwą: „Strefa rekreacyjna w parku przy ul. Jaszuńskiego” polega na rozbudowie wybudowanego w ramach poprzedniej edycji JBO placu zabaw, budowie siłowni na wolnym powietrzu oraz wykonaniu monitoringu. Szacowany koszt – 91 tys. zł.

Obszar nr 11 Jeleń
Projekt pod nazwą: „Termomodernizacja budynku głównego Ochotniczej Straży Pożarnej w Jeleniu”. W tym roku w budynku OSP Jeleń przy ul. Celników zostaną wymienione okna. Szacunkowy koszt: 40 tys. zł.

Obszar nr 15 Pańska Góra, Skałka
Projekt pod nazwą: „Strefa sportowo rekreacyjna Skałka (plac zabaw, siłownia zewnętrzna) w Jaworznie – etap I”. W tym roku na Skałce zostanie wykonany plac zabaw. Planowane są też roboty ziemne i przygotowawcze w okolicy zabudowań osiedla Skałka polegających na usunięciu zieleni, która koliduje z inwestycją. Szacunkowy koszt – 107 tys. zł.

Obszar nr 17 Podłęże
Projekt pod nazwą: „Centrum gier i relaksu w dzielnicy Podłęże w Jaworznie”. Zagospodarowanie nieużytkowanego terenu pomiędzy ulicą Grunwaldzką i Piłsudskiego w pobliżu pasażu handlowego Manhattan Podłęże oraz przedszkola. Zadanie będzie polegać na wykonaniu na wskazanym terenie ogrodzonego w pełni dostępnego dla mieszkańców Centrum Gier i Relaksu, w skład którego wchodzić będą: dwie altany z drewna z ławkami, stanowiska do minigolfa – 6 sztuk wraz z niezbędnym wyposażeniem do gry, ławki osadzone wokół całego terenu. Miejsce będzie ogrodzone siatką modułową. Szacunkowy koszt – 180 tys. zł.

Obszar nr 19 Szczakowa
Mieszkańcy Szczakowej zdecydowali o realizacji projektu pod nazwą: „Rewitalizacja parku kolejowego – skweru przy ul. Kolejarzy w Szczakowej”. Od momentu przejęcie terenu dawnego parku kolejowego przez Gminę prowadzone są tam prace, dzięki którym ten zielony zakątek dzielnicy powoli odżywa. Mieszkańcy postanowili przyłączyć się do tych działań i zdecydowali przeznaczyć pieniądze z puli zabezpieczonej dla obszaru nr 19 na budowę fontanny, która ma uatrakcyjnić park. Szacunkowy koszt realizacji tego zadania wynosi 123 tys. zł.

Comments are closed.