Trwają remonty pustostanów

Trwają remonty pustostanów

Miejski Zarząd Nieruchomości Komunalnych w Jaworznie, podobnie jak w latach ubiegłych, remontuje pustostany w celu pozyskania nowych lokali mieszkalnych gotowych do zasiedlenia.
Co roku MZNK wykonuje remonty w pustostanach. Niezamieszkałe i zdewastowane lokale dostosowywane są do potrzeb przyszłych lokatorów. Tego typu prace wymagają często sporych nakładów finansowych. Remont jednego pustostanu, to w zależności od potrzebnych do wykonania robót, koszt od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych.
Mieszkania najczęściej wymagają naprawy podłóg i odnowienia ścian, bardzo często potrzebna jest również wymiana instalacji elektrycznej oraz okien. W wielu przypadkach wykonywany jest także kapitalny remont łazienki wraz z wymianą armatury.
Aktualnie remontowanych jest pięć mieszkań w różnych dzielnicach Jaworzna, między innymi przy ulicy Broniewskiego, Gagarina, Kościuszki i Armii Krajowej. Remont pustostanów podzielony jest na dwa zadania, które realizują firmy z Jaworzna Jaworent oraz Zakład Remontowo – Budowlany Włodzimierz Ziętek. Prace powinny zakończyć się w sierpniu br. Łączny koszt obu zadań to 107 tys. zł.

Zmień rozmiar
Kontrast