Odpady komunalne|

Jak oszczędzać papier, jak sortować śmieci? Tego uczy mrówka Leopold w pierwszej ogólnopolskiej kampanii społecznej dla dzieci i ich rodziców na temat oszczędzania zasobów naturalnych. Zachęcamy do odwiedzenia witryny ekodzieciaki.pl i wzięcia udziału w konkursie.

 

Stronę internetową www.ekodzieciaki.pl przygotowało Ministerstwo Środowiska przy udziale środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Strona przeznaczona jest dla rodziców, którzy chcą edukować swoje dzieci poprzez kreatywną zabawę. Zachowań ekologicznych warto uczyć dzieci już od najmłodszych lat. Małe dzieci naturalnie interesują się otaczającym je światem, zwierzętami i roślinami. Są wrażliwe na piękno przyrody. To szansa na wytłumaczenie im, że ich zachowania mają bezpośredni wpływ na środowisko.
Rodzice często nie mają pomysłu na kreatywną zabawę z dziećmi. Na stronie ekodzieciaki rodzice znajdą między innymi gry multimedialne oraz filmowe instrukcje pokazujące w jaki sposób wykonać ekologiczne zabawki z przedmiotów codziennego użytku, które już nie są nam potrzebne.

Dzieci i rodzice, które mają wspólne pomysły na wykonanie własnych zabawek mogą wystartować w konkursie z nagrodami. Wykonane własnoręcznie przedmioty należy sfotografować, zdjęcie wystawić na stronie internetowej www.ekodzieciaki.pl, a następnie zbierać głosy internautów. Życzymy powodzenia!!!

Comments are closed.