Nieruchomości|

W piątek, 21 lutego, w Sali Obrad Urzędu Miejskiego w Jaworznie odbyła się kolejna licytacja stawki bazowej czynszu za wolne gminne lokale użytkowe. Zainteresowaniem nabywców cieszyły się cztery spośród 25 wystawionych na aukcję nieruchomości.

Miejski Zarząd Nieruchomości Komunalnych w Jaworznie regularnie organizuje licytacje stawek czynszu lokali użytkowych wchodzących w skład zasobu gminnego. Zwykle wylicytowane przez zainteresowanych czynsze są niższe od aktualnie panujących cen na rynku nieruchomości, a dzięki nowym najemcom gmina ma pewność że nieużytkowane do tej pory lokale będą zadbane i nie staną się celem dewastacji lub kradzieży. Na piątkowe postępowanie wystawionych zostało 25 nieruchomości znajdujących się w różnych dzielnicach Jaworzna. Lokale zarządzane przez MZNK mają zróżnicowaną powierzchnię i kubaturę w związku z tym są w stanie zaspokoić oczekiwania osób prowadzących różnorodną działalność. Wśród oferowanych tym razem nieruchomości były lokale służące wcześniej m.in. jako sklepy, pomieszczenia piwniczne, powierzchnie magazynowe, w większości wyposażone we wszystkie potrzebne instalacje. Cztery spośród wystawionych na licytacje lokali znalazło najemców. Są to lokale przy ul. Skłodowskiej 1, Sawickiej 2, 11 Listopada 1 oraz Matejki 24. Wylicytowane przez nich stawki za metr kwadratowy powierzchni wynosiły od 5 do 16,20 złotych netto. Zwycięzcy licytacji wcześniej wpłacili wadium, które przejdzie na poczet przyszłych opłat.

Przyszli najemcy mają teraz 8 dni roboczych na podpisanie umów najmu lokali. Przed wprowadzeniem się do wynajętych pomieszczeń powinni na własny koszt przystosować je do potrzeb związanych z prowadzoną działalnością.

***

Lokale, które nie znalazły najemców prawdopodobnie zostaną wystawione do licytacji kolejny raz. Prosimy śledzić stronę internetową Miejskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych w Jaworznie: www.mznk.jaworzno.pl. Tutaj na bieżąco publikowane są wszystkie informacje o zbliżających się postępowaniach.

Comments are closed.