Nieruchomości|

Park przy ulicy kolejarzy w Szczakowej dziś świeci pustkami. Jednak wkrótce dzięki drobnym inwestycjom oraz codzienną dbałością o zieleń i porządek może stać się na nowo miejscem  przyjaznym mieszkańcom.

– Pamiętam, że ten park tętnił kiedyś życiem i odbywały się w nim m.in. występy oraz różne uroczystości organizowane przez pracowników PKP. Gminie udało się pozyskać teren dawnego Parku Kolejarzy i drobnymi inwestycjami oraz codzienną dbałością o zieleń i porządek postaramy się by to miejsce na nowo stało się przyjazne mieszkańcom – mówi zastępca prezydenta Tadeusz Kaczmarek.
W tym roku w parku zostały zainstalowane dodatkowe punkty oświetleniowe, dzięki czemu wieczorami nie jest już to ciemne i ponure miejsce. Pieczę nad parkiem objął Miejski Zarząd Nieruchomości Komunalnych
w Jaworznie. O zieleń i porządek dba wynajęta przez MZNK firma. Zajmuje się koszeniem trawy, grabieniem, pieleniem i zbieraniem śmieci. Przeprowadziła również konserwację ławek w parku.
W tym roku także MZNK rozpoczął pierwsze nasadzenia w parku. W ubiegłym tygodniu fragment parku przy zbiegu ulic Kolejarzy i Daszyńskiego został zagospodarowany krzewami ozdobnymi, a wzdłuż krawędzi parku posadzono żywopłot. W najbliższym czasie planowane jest także zamontowanie urządzeń do zabawy dla dzieci.

 

Comments are closed.