Odpady komunalne|

Konkursy, podchody, nauka segregowania i wiele innych ciekawych gier czekało na uczestników akcji Sprzątanie świata zorganizowanej 18 września w Geosferze.
W imprezie przygotowanej przez Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Jaworznie wzięli udział uczniowie kilku szkół podstawowych i gimnazjów. Biletem wstępu na tą akcję była plastikowa butelka, papierek lub inny odpad. Każda osoba mogła go powtórnie wykorzystać, na przykład przy projektowaniu plakatu, do budowy makiety miasta, do produkcji ozdób lub w inny sposób. W tym czasie osoby, które brały udział w podchodach szukały na terenie Geosfery punktów, na których do rozwiązania były zagadki dotyczące recyklingu. Pozostali uczestniczyli w zajęciach multimedialnych.
Miejski Zarząd Nieruchomości Komunalnych sprawdzał wiedzę uczniów na temat segregowania odpadów. Na swoim stanowisku pracownicy MZNK mieli sporo gadżetów ekologicznych. Każda osoba, która do nich się zgłosiła dostawała drobny upominek pod warunkiem, że sprawnie posegregowała odpady i wiedziała co robić z takimi przedmiotami jak zużyte baterie lub przeterminowane lekarstwa.
Ponad sto osób, które bawiły się tego dnia na Geosferze z pewnością przyniesie do domów nowe ciekawe umiejętności i wiedzę. Jak wiadomo, czym skorupka za młodu nasiąknie…

Comments are closed.