Odpady komunalne|

By rozwiać wszelkie wątpliwości mieszkańców związane z nowym systemem gospodarki odpadami, Miejski Zarząd Nieruchomości Komunalnych uruchomił specjalny adres e-mail. Dzięki temu jaworznianie mogą uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania oraz dokładne informacje m.in. o sposobie wyliczania i częstotliwości uiszczania opłat za wywóz odpadów.

 – Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców uruchomiliśmy specjalny adres e-mail, na który można wysyłać pytania dotyczące nowego systemu gospodarki odpadami – tłumaczy Zbigniew Krepel, zastępca dyrektora MZNK. – Jeśli chcą Państwo wiedzieć m.in. jak deklarować prowadzenie selektywnej zbiórki odpadów, to wystarczy wysłać w tej sprawie e-maila na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Mamy nadzieję, że uzyskane w ten sposób odpowiedzi w znacznym stopniu rozwieją Państwa wątpliwości.

W najbliższym czasie zostanie również uruchomiony dodatkowy telefon kontaktowy. Z chwilą opublikowania wszystkich uchwał w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego Gmina rozpocznie kampanię informacyjną, w ramach której mieszkańcom zostaną przedstawione wszystkie aspekty związane z nowym systemem.

Powodem zmian jest nowelizacja ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. To na miasta ustawodawca nałożył obowiązek zorganizowania systemu gospodarowania odpadami. Celem zmiany jest m.in. uszczelnienie systemu gospodarowania odpadami komunalnymi czyli sprawienie, aby mniej śmieci trafiało na dzikie wysypiska.

Comments are closed.