Odpady komunalne|

Za nami pierwszy etap kampanii informacyjno-edukacyjnej związanej z nowym systemem gospodarki odpadami komunalnymi – cykl osiemnastu spotkań z mieszkańcami w dzielnicach. W zdecydowanej większości były to spokojne, merytoryczne dyskusje. Spotkania z mieszkańcami w dzielnicach to w Jaworznie nie jest żadna nowość. Po raz pierwszy jednak w historii miasta zorganizowano cykl osiemnastu spotkań, odbywających się w krótkich odstępach czasu.

Przez ponad dwa miesiące prezydenci miasta, przedstawiciele Miejskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych jak również pracownicy Urzędu Miejskiego odwiedzali poszczególne dzielnice miasta, aby przedstawić mieszkańcom komplet informacji na temat zbliżających się zmian w systemie gospodarowania odpadami komunalnymi – mówi Sebastian Kuś, kierownik Referatu Informacji i Komunikacji Społecznej. – Frekwencja na spotkaniach była bardzo różna – w jednych osiedlach zainteresowanie było bardzo duże, w innych – nieco mniejsze. Co jednak ważne, zdecydowania większość jaworznian przygotowana była na rzeczową dyskusję.
Po raz pierwszy w historii spotkanie zorganizowane w Urzędzie Miejskim dla mieszkańców Śródmieścia transmitowane było “na żywo” za pośrednictwem internetu. Wszystko po to, aby jaworznianie nie wychodząc z domu mogli poznać szczegóły wchodzącego od 1 lipca 2013 roku systemu.
Cieszy mnie to, że jaworznianie chcieli poznać szczegóły i zadawali bardzo trafne, życiowe pytania – mówi Paweł Silbert, Prezydent Miasta. – Wokół nowego systemu gospodarowania odpadami powstało wiele mitów, które mogliśmy rozwiać właśnie podczas merytorycznej dyskusji. Dziękuję wszystkim, którzy zdecydowali się wziąć udział w tych spotkaniach.
Ci, którzy tego nie uczynili, będą mogli zapoznać się z nowym systemem gospodarki odpadami ze specjalnego folderu, który trafi do każdego gospodarstwa domowego. Będzie to kolejny etap kampanii informacyjno-edukacyjnej.
Będzie to folder, który nie tylko wyjaśni założenia nowego systemu, ale także będzie edukował w zakresie właściwej segregacji odpadów komunalnych. Pomimo iż w Jaworznie już od kilku lat funkcjonuje selektywna zbiórka odpadów to wielu mieszkańców dopytywało, jak właściwie segregować śmieci. Chcemy przygotować kompendium wiedzy na ten temat – wyjaśnia Sebastian Kuś.

Jaworznianie, którzy mają pytania związane z systemem gospodarowania odpadami mogą już dziś zadać je pocztą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Więcej informacji na temat tego, co w Jaworznie zmieni się od 1 lipca 2013 roku znaleźć można na stronie miejskiej: www.jaworzno.pl, na stronie MZNK: www.mznk.jaworzno.pl jak również na profilu miasta na kanale YouTube.

Comments are closed.