Odpady komunalne|

Do wprowadzenia nowego systemu gospodarki odpadami zostało tylko kilka miesięcy. Należy pamiętać, że do 31 marca br. należy złożyć deklaracje dotyczące opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
Deklaracje osobiście złożą przedsiębiorcy, instytucje oraz właściciele domów jednorodzinnych. W imieniu spółdzielców obowiązek ten przechodzi na zarządy spółdzielni. Wspólnoty mieszkaniowe mogą je składać samodzielnie lub przez zarządcę. Natomiast w przypadku mieszkań komunalnych deklarację złoży MZNK.

– Od 1 lipca opłaty za śmieci w Jaworznie będą wynosiły odpowiednio 11 zł od osoby – jeżeli mieszkańcy segregują odpady oraz 14 zł od osoby w przypadku nie segregowania śmieci – tłumaczy Tomasz Jewuła, dyrektor Miejskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych. – W deklaracji należy uwzględnić liczbę osób zamieszkujących lokal oraz zaznaczyć, czy odpady będą segregowane, czy nie. Należy pamiętać, że w deklaracji bierze się pod uwagę liczbę osób zamieszkałych daną nieruchomość, a nie zameldowanych.

Trzeba też pamiętać, że informacje podane w deklaracji mogą być w każdej chwili zweryfikowane. W razie zmiany danych właściciel/zarządca/zarząd ma 14 dni na złożenie korekty.

Deklaracje należy złożyć w Miejskim Zarządzie Nieruchomości Komunalnych w Jaworznie przy ul. Inwalidów Wojennych 5 (Os. Stałe). Biuro czynne jest od poniedziałku do środy oraz w piątki 7.00 – 15.00, w czwartki 7.00 – 17.00. Formularze można pobrać ze strony internetowej Miejskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych w Jaworznie www.mznk.jaworzno.pl (zakładka Odpady komunalne). Jeśli chcą Państwo wiedzieć m.in. jak deklarować prowadzenie selektywnej zbiórki odpadów, to wystarczy wysłać w tej sprawie e-mail na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Można także zadzwonić pod numery: 32 / 745 10 65 lub 32 / 745 10 66.

 

Comments are closed.