Nieruchomości|

200 ton – tyle piasku potrzeba, aby uzupełnić wszystkie piaskownice znajdujące się na terenie miasta. Miejski Zarząd Nieruchomości Komunalnych rozpoczął już akcję wymiany piasku. W tym roku wspiera ją DB Schenker – firma mająca siedzibę w Jaworznie i zajmująca się m.in. wydobyciem i dystrybucją piasku. Dzięki tym działaniom dzieci będą mogły bawić się w czystym i przyjaznym otoczeniu.

 

W tym roku wyjątkowo długa zima sprawiła, że akcja wymiany piasku rozpoczęła się później niż w latach ubiegłych. Jednak przebiega sprawnie i już wkrótce wszystkie piaskownice będą dostępne dla najmłodszych mieszkańców miasta. – Zadbamy także o wymianę zniszczonych obrzeży – zapewnia Piotr Jamróz, rzecznik prasowy MZNK. – Zniszczone deski wymienimy na nowe, a pozostałe pomalujemy. Mamy na ten cel 55 tys. zł.

Miejski Zarząd Nieruchomości Komunalnych dba także o gminne place zabaw i tzw. siłownie pod chmurką. Po zimie wygrabiono i skoszono trawniki. Natomiast urządzenia i konstrukcje służące najmłodszym do zabawy są na bieżąco sprawdzane pod względem sprawności technicznej, a ewentualne usterki naprawiane. Wszystkie urządzenia na placach zabaw spełniają wymogi w zakresie projektowania i posiadają odpowiednie certyfikaty, aby rodzice bawiących się na nich dzieci wiedzieli, że ich pociechy są bezpieczne.

– Pamiętajmy – place zabaw to nasze wspólne dobro. Jeśli ktoś z Państwa będzie świadkiem niszczenia elementów wyposażenia placu lub spożywania alkoholu na jego terenie, prosimy zgłaszać to Straży Miejskiej lub Policji – apeluje Piotr Jamróz z MZNK.

Wszelkie zauważone usterki urządzeń na gminnych placach zabaw administrowanych przez Miejski Zarząd Nieruchomości Komunalnych należy zgłaszać w Biurze Obsługi Mieszkańców I MZNK przy ul. Matejki 24 w Centrum, tel.: (32) 745 10 50 wew. 336-338 lub w Biurze Obsługi Mieszkańców II przy ul. Jagiellońskiej 70 w Szczakowej, tel.: (32) 617 72 80 wew. 340-342.

Comments are closed.