Zieleń miejska|

Wszystkich spacerowiczów prosimy w najbliższych dniach o zwracanie uwagi na ławki, na których chcą usiąść. Wybrana przez Miejski Zarząd Nieruchomości Komunalnych firma ma za zadanie naprawić i odmalować w sumie 125 ławek zlokalizowanych na gminnych terenach urządzonych.

W zakres obowiązków wykonawcy zadania wchodzi uzupełnienie wyrwanych lub złamanych desek, oczyszczenie ze starej i łuszczącej się farby, wyczyszczenie desek papierem ściernym i malowanie farbą olejną. W większości dzielnic odmalowane ławki będą miały kolor zielony, tylko stojące w parku na Górze Piasku będą brązowe. Oprócz Góry Piasku odświeżone zostaną także ławki na terenach zielonych w Centrum, Byczynie, Szczakowej, Jeleniu, Borach i Podwalu.

Wykonawca oczywiście wyraźnie oznacza kartkami z napisem „Uwaga! Świeżo malowane” ławki, które akurat zostały wyremontowane. Niemniej jednak, należy zwracać uwagę przed siadaniem, bo być może kartka spadła lub została przez kogoś zerwana – tłumaczy Barbara Kawala z Działu Zieleni Miejskiej. Ławki w parku w centrum zostaną pomalowane w dwóch turach, tak aby spacerowicze mogli korzystać z odpoczynku w tym miejscu bez przerw – dodaje.

Wykonawcą jest firma MPO Sp. z o. o., a koszt zadania to 6 765,00 zł brutto.

Comments are closed.