Zieleń miejska|

400 sztuk bylin i 250 sztuk roślin cebulowych to ostatnie nasadzenie wykonane w tym roku w ramach umowy na utrzymanie urządzonych terenów zieleni w Jaworznie. Wykonawca – firma MPO Sp. z o.o. będzie dbał o wygląd miejskich parków i zieleńców do listopada bieżącego roku.

 

Dbanie o gminne tereny urządzone zieleni, to jedno z zadań Miejskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych. – Rabaty kwiatowe, trawniki, kępy krzewów i drzewa są bardzo istotnym elementem dekoracyjnym przestrzennej struktury miasta, wpływającym na jego atrakcyjność – wyjaśnia Barbara Kawala, kierownik Działu Zieleni Miejskiej MZNK.
Wykonawca zajmuje się utrzymaniem urządzonych terenów zieleni o powierzchni przekraczającej 463 tys. m². Koszt brutto tego zadania to 566 tys. zł. Do zadań wykonawcy należy między innymi koszenie trawy, grabienie liści, pielęgnacja żywopłotów, krzewów i drzew, pielenie, opróżnianie koszy, zbieranie śmieci oraz obsadzanie kwietników i rabat.
Ostatnie nasadzenie wykonane w ramach umowy to łącznie 400 sztuk bylin z gatunków: aster, funkia, kosaciec, tojeść, dzwonek, kocimiętka, rozchodnik i ułudka. Poza tym posadzono 250 sztuk cebulek roślin ozdobnych, jak: hiacynt, krokus, żonkil, tulipan i szafirek. Nowe rośliny wzbogaciły zieleńce oraz parki w Centrum, Osiedlu Stałym, Podwalu, Szczakowej i Byczynie.

Comments are closed.