Nieruchomości|

Nakłady finansowe, jaki trzeba ponieść modernizując jeden pustostan nie są wcale małe. Wynika to z faktu, że prawie wszystkie kwalifikują się do kapitalnego remontu. Zaniedbane, często mocno zdewastowane pomieszczenia zamieniane są w estetyczne mieszkania. Jeszcze w tym roku zostaną wyremontowane kolejne mieszkania w zasobie gminnym.

 

Wyłoniony w pierwszym postępowaniu przetargowym wykonawca, firma Sport – Bud z Chrzanowa, aktualnie remontuje 5 lokali w budynkach przy ulicach: Azot, Lipowej, Rapackiego, Morcinka i Staffa. Łączny koszt remontu – 109 tys. zł. W drugim postępowaniu został wyłoniony wykonawca remontu kolejnych 5 mieszkań zlokalizowanych w budynkach przy ulicach: Inwalidów Wojennych, Pożarowej i Koszarowej (3 lokale). Zadanie wykonuje Zakład Remontowo – Budowlany Włodzimierz Ziętek z Jaworzna. Koszt – 128 tys. zł. Prace rozpoczęły się w połowie listopada i potrwają do połowy grudnia.
Dzięki realizacji tego zadania 10 kolejnych lokali będzie przeznaczonych do zasiedlenia przez mieszkańców Jaworzna. Koszt remontu jednego mieszkania wynosi od 20 do 30 tys. złotych.

Comments are closed.