Odpady komunalne|

Od 1 kwietnia ponownie MPO Sp. z o.o. rozpocznie odbiór skoszonej trawy, opadłych z drzew liści i gałęzi. Przypominamy zasady odbioru bioodpadów.

Zgodnie z umową zawartą ze spółką MPO odbiór odpadów zielonych trwa od 1 kwietnia do 30 października. Do brązowych worków oraz pojemników służących segregacji bioodpadów należy wyrzucać liście, trawę oraz rozdrobnione gałęzie – wyjaśnia Piotr Jamróz z MZNK.

Przypominamy, że gałęzie z przycinki drzew, krzewów czy żywopłotów przed wyrzuceniem muszą być rozdrobnione (pocięte, porąbane lub przepuszczone przez rębak ogrodowy) do 10-15 cm długości. Przez cały rok natomiast bioodpady można oddawać także nieodpłatnie w stacjonarnym Gminnym Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (ul. Martyniaków 8).

Należy tutaj także wspomnieć o możliwości kompostowania odpadów zielonych przez mieszkańców. Właściciele przydomowych ogrodów lub ogródków działkowych mogą sami zorganizować kompostownik, w którym wyprodukują własny ekologiczny nawóz do użyźnienia gleby. Poniżej dostępny jest poradnik dla osób, które chcą rozpocząć kompostowanie odpadów.

Comments are closed.