Odpady komunalne|

Miejski Zarząd Nieruchomości Komunalnych ogłasza konkurs dla mieszkańców Jaworzna, w którym można wygrać estetyczne i funkcjonalne kompostowniki. Zadaniem uczestników konkursu jest ułożenie hasła, które zachęci do kompostowania odpadów ogrodowych i domowych.

Odpady ogrodowe takie jak liście, skoszona trawa, drobne gałązki oraz część odpadów kuchennych można kompostować w przydomowym ogródku. Kompostowanie to najbardziej ekologiczny sposób pozbywania się tego typu odpadów biodegradowalnych. Dzięki temu, niewielkim nakładem pracy, możemy uzyskać w pełni naturalny materiał do uzdatnienia gruntu i nawożenia własnych upraw. Wytwarzanie kompostu jest często uważane za trudne i skomplikowane, jednak wszystko co trzeba zrobić, to zapewnić odpowiednie składniki i pojemnik, a resztę zrobi natura.

Jeśli dysponujemy ogródkiem działkowym lub przydomowym możemy własnoręcznie zbudować kompostownik lub kupić jedną z gotowych konstrukcji dostępnych na rynku. Właśnie nadarza się świetna okazja do tego, aby zdobyć gotową skrzynię do kompostowania. Trzeba tylko wziąć udział w konkursie organizowanym przez Miejski Zarząd Nieruchomości Komunalnych.
Zadanie konkursowe wymaga inwencji twórczej. Należy wymyślić krótkie hasło – slogan, który będzie promował kompostowanie odpadów. Autorzy najlepszych haseł mają szansę na zdobycie kompostowników ufundowanych przez MZNK. Hasło, które uzyska największą przychylność jury zostanie wykorzystywane do promocji ekologicznego sposobu pozbywania się odpadów biodegradowalnych.
W konkursie mogą brać udział osoby pełnoletnie, zameldowane na terenie Jaworzna. Propozycje konkursowe należy przesyłać drogą elektroniczną lub pocztą tradycyjną do siedziby MZNK na załączonym formularzu do 12 maja br. Szczegółowe zasady konkursu zostały opisane w regulaminie, z którym należy się zapoznać przed wysłaniem wypełnionego formularza.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w konkursie.

Comments are closed.