Nieruchomości|

Dobiegają końca prace projektowe placu zabaw w osiedlu Łubowiec. To jedno z zadań w ramach Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego, które realizuje Miejski Zarząd Nieruchomości Komunalnych.

W ubiegłorocznej edycji Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego w Obszarze nr 5 zwyciężyło zadanie zaproponowane przez panią Marzenę Czarny pod nazwą „Plac zabaw w osiedlu Łubowiec”. Inwestycja projektowana jest na działce należącej do Gminy przy ul. Franciszka Zubrzyckiego (okolica budynku nr 23).

Dokumentacja w zakresie wykonania placu zabaw opracowywana jest przez biuro projektowe „Architraw” z Dulowej. Na terenie przyszłego placu odbyło się już spotkanie projektanta z autorką zadania. Pani Marzena Czarny omówiła z przedstawicielami firmy plan zagospodarowania projektu z naniesionymi urządzeniami dla dzieci. Projektowany plac będzie wyposażony w urządzenia dla maluszków i starszych dzieci. Urządzenia dla dzieci młodszych to: piaskownica, bujak, huśtawka wahadłowa podwójna (koszykowa). Dla dzieci starszych: małpi gaj, forteca, karuzela młynek, huśtawka podwójna. Plac ma być ogrodzony i wyposażony w ławki i stojak na rowery. Na placu mają powstać dwa ciągi piesze.

Szacunkowy koszt zadania wynosi 123 tys. zł. Kolejnymi krokami w realizacji zadania będą uzgodnienia z MPWiK oraz wyłonienie wykonawcy robót.

Comments are closed.