Zieleń miejska|

Trwają prace renowacyjne boiska w Parku Podłęże na zlecenie Miejskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych. Boisko zostanie wyrównane, obsiane trawą i wyposażone w nowe bramki.

W zakres zadań Miejskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych w Jaworznie wchodzi utrzymanie gminnych terenów zieleni urządzonej czyli parków oraz skwerów zorganizowanych na terenie naszego miasta, wśród nich również Parku Podłęże.
Na boisku piłkarskim znajdującym się w parku prowadzone są właśnie prace renowacyjne tak, aby już w lecie znowu nadawało się do użycia przez dzieci i młodzież. Prace renowacyjne zostały zlecone firmie Usługi leśne S.C. z Jaworzna. Za blisko 6 tys. zł boisko o powierzchni 1000 metrów kwadratowych zostanie wyrównane, wykonawca nawiezie i rozwalcuje lekką i przepuszczalną ziemię, następnie obsieje ją specjalną mieszanką gatunków traw nadającą się do tego typu obiektów. Wykonawca zadba też o podlewanie i pielęgnację nowej murawy. Wszystko wskazuje na to, że na odnowionym boisku będzie można grać już w czerwcu.

Dodatkowo w parku zostaną zamontowane nowe bramki piłkarskie: na boisku z odnawianą murawą oraz na boisku znajdującym się obok skateparku. Za montaż bramek odpowiada firma Inter-Flora Sp. z o.o. z Siechnic.

Comments are closed.