Nieruchomości|

W tym tygodniu na rynku zostanie zainstalowane nowe oznakowanie, zgodne z docelową organizacją ruchu. Prosimy kierowców o ostrożność i zwracanie uwagi na znaki drogowe.

– Jednym z założeń modernizacji rynku była likwidacja ruchu samochodów i oddanie tej przestrzeni mieszkańcom. W nowym projekcie organizacji ruchu ten cel udało się uzyskać przez dopuszczenie do ruchu na płycie rynku tylko określonych grup samochodów – mówi Piotr Jamróz, rzecznik Miejskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych w Jaworznie.

Wjazd na rynek będzie możliwy tylko od strony ulicy Pocztowej. Duża tablica przy wjeździe poinformuje o zasadach poruszania i postoju na centralnym placu miasta. Na płytę rynku będą mogły wjeżdżać wyłącznie pojazdy służb miejskich, samochody z dostawą do lokali i sklepów zlokalizowanych przy rynku, samochody mieszkańców dojeżdżających do swoich posesji, rowery oraz pojazdy posiadające zezwolenie MZNK.
W rynku zostanie wyznaczona strefa zamieszkania. Przypominamy wszystkim kierowcom, że na tak oznakowanym obszarze samochody mogą się poruszać z maksymalną prędkością 20 km/h i piesi mają bezwzględne pierwszeństwo.
Postój samochodów zostanie ograniczony do 15 minut i będzie możliwy tylko w wyznaczonych rejonach: wzdłuż południowej pierzei rynku, na przedłużeniu ul. Stojałowskiego oraz na przedłużeniu ul. Słowackiego.
Ulice Słowackiego i Sienkiewicza będą drogami bez przejazdu, zamkniętymi przez przesuwne urządzenia tak, aby mogli je usunąć pracownicy służb, np. w trakcie prowadzonych akcji ratowniczych.
W związku z wprowadzaniem nowej organizacji ruchu prosimy wszystkich kierowców o szczególną ostrożność w tym rejonie i zwracanie uwagi na nowe oznakowanie poziome i pionowe.

W załączniku szczegółowy plan rynku z nowym oznakowaniem.

Comments are closed.