Odpady komunalne|

Około setka dzieci wysłuchała na rynku bajki „Drwale z Jaworzna – krótka historia o segregowaniu” wydanej na zlecenie Miejskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych. Bajkę czytał Zastępca Prezydenta Miasta Tadeusz Kaczmarek, a jeden z herbowych drwali pokazywał najmłodszym jak segreguje się śmieci.

Miejska Biblioteka Publiczna oraz MZNK w Jaworznie wspólnie włączyły się w organizację tegorocznych obchodów Dni Jaworzna organizując imprezę dla najmłodszych mieszkańców na rynku 10 czerwca. Przybyły na nią dzieci ze szkół podstawowych nr 1 i 16 oraz maluchy z Przedszkola Miejskiego nr 9. W sumie około setki najmłodszych jaworznian wysłuchało edukacyjnej bajki o drwalach odczytanej przez zastępcę prezydenta Tadeusza Kaczmarka.
– Bajka autorstwa Jarosława Sieka i wydana na zlecenie Miejskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych to sposób na dotarcie do najmłodszych mieszkańców naszego miasta i wyjaśnienie im w jaki sposób powinno się segregować śmieci – wyjaśnia Piotr Jamróz rzecznik MZNK w Jaworznie.
Po wysłuchaniu bajki dzieci miały okazję sprawdzić swoją wiedzę ekologiczna oraz przećwiczyć umiejętności segregowania odpadów na stanowiskach przygotowanych przez pracowników biblioteki i MZNK. Odbył się także pokaz mody ekologicznej – kreacje przygotowane zostały z materiałów, które następnie można poddać recyklingowi.
Podobnie jak w bajce wszystkiemu bacznie przyglądał się drwal z herbu Jaworzna, który na koniec w podziękowaniu za zaangażowanie wręczył przedstawicielom szkół upominki w postaci gier edukacyjnych na temat ekologii oraz książeczek o drwalach.
– Impreza nie mogłaby się odbyć, gdyby nie ogromne zaangażowanie Miejskiej Biblioteki Publicznej, za co serdecznie dziękuję pani dyrektor Monice Rejdych oraz pani Aleksandrze Bzowskiej i pozostałym osobom zaangażowanym w organizację tego wydarzenia. Chciałem także podziękować zespołowi Borowiacy za udostępnienie tradycyjnego stroju krakowskiego oraz szkołom i przedszkolom, których reprezentacje wzięły udział w akcji – mówi Piotr Jamróz.

Comments are closed.