Nieruchomości|

Miejski Zarząd Nieruchomości Komunalnych w Jaworznie przyłączył się do akcji społecznej organizowanej przez firmę TAURON Dystrybucja mającej na celu przeciwdziałanie kradzieży energii elektrycznej. W ubiegłym roku pracownicy Tauronu wykryli siedem tysięcy przypadków takich kradzieży. To nie tylko straty dla dostawcy energii, ale również ogromne zagrożenie bezpieczeństwa.

– Nielegalny pobór energii to bardzo niebezpieczne zjawisko. Po pierwsze, kradzież energii to groźba porażenia ludzi i wywołania pożaru. Po drugie, każda ukradziona kilowatogodzina wpływa na wzrost rachunku wszystkich uczciwie płacących klientów. Po trzecie, okradani są często sąsiedzi lub zarządcy nieruchomości – mówi Leszek Wojtachnio, dyrektor Centrum Inspekcji Energetycznej TAURON Dystrybucja.

Firma uruchomiła specjalną linię telefoniczną: 801 444 606. Pod tym numerem można anonimowo zgłaszać wszelkie zauważone ingerencje w instalację elektryczną, które mogą służyć kradzieży energii. Takie zgłoszenia będą następnie sprawdzane w trakcie prowadzonych kontroli.
Warto zwrócić uwagę na to, że nielegalny pobór energii to przestępstwo ścigane przez polskie prawo. TAURON wspólnie z policją rozpoczął prace nad harmonogramem kontroli, które mają ograniczyć to zjawisko. Policjanci podkreślają, że kradzieże energii niosą niebezpieczeństwo dla życia, zdrowia i majątku ludzi, a każde zlikwidowane nielegalne podłączenie poprawia to bezpieczeństwo.
Ulotki i plakaty akcji społecznej „Stop dla nielegalnego poboru energii elektrycznej” pojawiły się także w budynkach administrowanych przez MZNK w Jaworznie.

Comments are closed.