Nieruchomości|

Miejski Zarząd Nieruchomości Komunalnych wykorzystuje miesiące letnie na prace remontowe. Nie inaczej jest tego roku. Wykonywane są między innymi remonty pustostanów, wymiana stolarki okiennej oraz inne drobne ale ważne prace remontowe i instalacyjne. Poniżej przegląd najważniejszych robót.

 

Remonty pustostanów
Co roku MZNK pozyskuje kolejne lokale mieszkalne do zasiedlenia przez potrzebujące rodziny. Jednym ze sposobów pozyskania mieszkań jest remont pustostanów. Część z tegorocznych remontów już się zakończyła. W maju i czerwcu wykonano remont dziesięciu pustostanów. Są to lokale w budynkach przy ulicy Dwornickiego 10, Krasickiego 7, Okrężnej 9, Jagiellońskiej 21 (dwa lokale), Partyzantów 1, Partyzantów 36, Warskiego 13, Powstańców Śląskich 8 i Powstańców Śląskich 9.
Większość z pustostanów było w bardzo złym stanie technicznym i w celu dostosowania ich do potrzeb przyszłych lokatorów remonty wymagały sporych nakładów pieniężnych. Prace w pustostanach obejmowały, w zależności od stopnia zniszczenia mieszkania m.in.: zrywanie starych tapet oraz wykładzin, gruntowanie i malowanie ścian oraz sufitów, remont podłóg, wymianę grzejników, naprawę stolarki okiennej oraz drzwiowej, wymianę urządzeń sanitarnych, remont instalacji elektrycznej oraz wentylacyjnej. Łączny koszt remontu dziesięciu mieszkań wyniósł ponad 134 tys. zł.

Wymiana stolarki okiennej
MZNK systematycznie wymienia okna w budynkach komunalnych. Wniosków mieszkańców o wymianę stolarki okiennej jest bardzo dużo i nie ma możliwości zrealizowania ich wszystkich w jednym roku. W pierwszej kolejności do wymiany kwalifikowane są okna, które stwarzają niebezpieczeństwo dla mieszkańców lub ze względu na stan techniczny nie nadają się do dalszego użycia. Część z próśb o wymianę okien przechodzi na kolejne lata.
MZNK podpisał 10 lipca umowę na wymianę stolarki okiennej w 36 lokalach mieszkalnych i w dwóch lokalach użytkowych. Koszt zadania to 107 437 zł brutto. Zakończenie prac planowane jest we wrześniu.
W tym roku MZNK zaplanował jeszcze jeden przetarg na wymianę stolarki okiennej. Planowany termin realizacji to wrzesień i październik br.

Wymiana wodomierzy na Sulińskiego
W czerwcu została wykonana wymiana wodomierzy w budynku socjalnym przy ulicy Sulińskiego 43. Wymiana, a w zasadzie montaż nowych wodomierzy była potrzebna ze względu na kradzież lub uszkodzenie dotychczasowych urządzeń. Koszt wymiany wyniósł 2 592 zł brutto.

Remont ganku i schodów przy Grunwaldzkiej 135
W czerwcu zakończono remontu w budynku przy ulicy Grunwaldzkiej 135. Zakres robót objął remont ganku, schodów, barierki, oraz chodnika prowadzącego do budynku. Koszt prac wyniósł 9 634 zł brutto.

Inne drobne prace zakończone w czerwcu
W czerwcu zakończyła się już część drobniejszych napraw i zaplanowanych remontów w budynkach gminnych, takich jak:

  • odcinkowa wymiana instalacji wodnej w piwnicy budynku użytkowego przy ul. Energetyków 14,
  • naprawa instalacji wodnej i kanalizacyjnej w lokalu mieszkalnym przy ul. Kolejarzy 75,
  • montaż 2 szt. grzejników centralnego ogrzewania w pomieszczeniu piwnicznym w budynku użytkowym przy ul. Inwalidów Wojennych 5,
  • częściowe przełożenie instalacji elektrycznej, strukturalnej i alarmowej w związku ze wzmocnieniem stropu budynku użytkowego przy ul. Górnośląskiej 1,
  • naprawa instalacji elektrycznej w kotłowni budynku użytkowego przy ul. Górnośląskiej 1.

Comments are closed.