Nieruchomości|

Rozpoczynają się prace remontowe w dwóch budynkach gminnych administrowanych przez Miejski Zarząd Nieruchomości Komunalnych. Przy ulicy Kościuszki 12 w Szczakowej zostaną zlikwidowane stare piece gazowe w łazienkach, a przy ulicy Pożarowej 6 na Pieczyskach zostaną dobudowane przewody dymowe i wentylacyjne.

Budynek przy ulicy Kościuszki 12 w Szczakowej jest jednym z wielu, które Gmina przejęła po upadających zakładach przemysłowych. W tym przypadku był to budynek Huty Szkła w Szczakowej. Do momentu przejęcia nieruchomości w 2009 roku poprzedni właściciele nie dbali o stan tego budynku.
Od momentu gdy budynek trafił do majątku gminnego Miejski Zarząd Nieruchomości Komunalnych co roku wykonuje w nim drobne naprawy i prace remontowe. W tym roku jednak doczekał się kompleksowego remontu. Stare piecyki gazowe w łazienkach zastąpią podgrzewacze elektryczne. Ze względu na zły stan techniczny i zabudowę bojlerów potrzebne jest wykonanie nowej instalacji elektrycznej w całym budynku. Zostaną także przebudowane przewody kominowe i wentylacyjne wraz z wyburzeniem kominów i wybudowaniem nowych.
Podobną historię ma budynek zlokalizowany przy ulicy Pożarowej 6 na Pieczyskach. W tym przypadku wykonane ekspertyzy kominiarskie wykazały potrzebę dobudowania przewodów kominowych dymowych oraz wentylacji.

Zadania w ramach jednego zamówienia publicznego wykonuje firma Inveco SC z Libiąża. Koszt przeprowadzonych prac wyniesie ponad 333 tys. zł (233 tys. – ul. Kościuszki 12 oraz 100 tys. Pożarowa 6). Pracę rozpoczęły się 1 września i potrwają do końca listopada.

Comments are closed.