Nieruchomości|

Dział Gospodarki Cmentarzami MZNK od 2013 roku stopniowo poprawia wygląd i funkcjonalność kaplicy na Cmentarzu Komunalnym Wilkoszyn. Łącznie na odświeżenie wnętrza budynku oraz jego otoczenia przeznaczonych zostało blisko 60 tys. zł.

Od 2013 roku w kaplicy stojącej na Cmentarzu Komunalnym Wilkoszyn wykonano szereg prac takich jak czyszczenie ścian w środku, naprawa schodów przed budynkiem, wykonanie rabat przy schodach, remont zaplecza sanitarnego, odświeżenie balustrad oraz malowanie zaplecza. Bardzo zmienił się też wystrój w kaplicy. Zakupiono m.in. chodniki, dekoracje kwiatowe przed ołtarz, podstawy pod paschał, trójramienny lichtarz oraz świece olejowe. Uzupełniono także oświetlenie w kaplicy oraz zamontowano rolety.

Wszystkie zabiegi mają na celu nadanie kaplicy odpowiedniego wyglądu do uroczystości, które mają w niej miejsce. To nie koniec prac modernizacyjnych na cmentarzu Wilkoszyn. Wiele obszarów wymaga jeszcze wykonania remontów, które będą przeprowadzane stopniowo, w miarę posiadanych środków finansowych.

 

 

 

Comments are closed.