Nieruchomości|

Miejski Zarząd Nieruchomości Komunalnych w Jaworznie ogłosił dzisiaj przetarg na wymianę stolarki okiennej w budynkach gminnych. To drugie tego typu zamówienie w tym roku. Pierwszy etap wymiany okien zakończył się we wrześniu.

MZNK systematycznie wymienia okna w budynkach komunalnych. Wniosków mieszkańców o wymianę stolarki okiennej jest bardzo dużo i nie ma możliwości zrealizowania ich wszystkich w jednym roku. W pierwszej kolejności do wymiany kwalifikowane są okna, które stwarzają niebezpieczeństwo dla mieszkańców lub ze względu na stan techniczny nie nadają się do dalszego użycia. Część z próśb o wymianę okien przechodzi na kolejne lata.
W tym roku zostanie wykonana znaczna część z zaplanowanej wymiany okien dzięki dwóm dużym przetargom. Pierwsze z postępowań przetargowych rozstrzygnięte w lipcu przewidywało wymianę stolarki okiennej w 36 lokalach mieszkalnych i dwóch lokalach użytkowych. Wykonawca we wrześniu zakończył prace. Ich koszt wyniósł 107 tys. zł.
W ogłoszonym dzisiaj przetargu MZNK wybierze wykonawcę wymiany okien w 71 lokalach mieszkalnych oraz w trzech lokalach użytkowych. To oznacza, że w tym roku okna zostaną wymienione łącznie w ponad stu mieszkaniach. Termin składania ofert upływa 9 października.

Comments are closed.