Nieruchomości|

Miejski Zarząd Nieruchomości Komunalnych przygotowuje cmentarze komunalne na Wilkoszynie i w Szczakowej na odwiedziny mieszkańców w czasie zbliżającego się Święta Zmarłych.

Co roku przed Świętem Zmarłych mieszkańcy licznie odwiedzają i sprzątają groby najbliższych. Również MZNK przygotowuje cmentarze komunalne.
Pracownicy Dziełu Gospodarki Cmentarzami MZNK wykonują prace porządkowe polegające na koszeniu trawy, grabieniu liści, zamiataniu alejek i przycinaniu żywopłotów. Kwietniki na obu cmentarzach zostały obsadzone wrzosami. MZNK jak co roku posprząta także zaniedbane i opuszczone groby, którymi nikt się nie zajmuje.
Administracja cmentarzy komunalnych wystosowała prośbę do Straży Miejskiej i Komendy Miejskiej Policji o wzmożone patrole w rejonie cmentarzy w celu zadbania o bezpieczeństwo osób odwiedzających miejsca pochówku najbliższych.
Wszystkich zmotoryzowanych mieszkańców odwiedzających cmentarze prosimy o ostrożność i stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy Straży Miejskiej i Policji. W czasie Święta Zmarłych zalecamy korzystanie z transportu zbiorowego. Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej 1 listopada uruchamia dodatkowe linie autobusowe. Skorzystanie z tej oferty pozwoli na uniknięcie problemów związanych z parkowaniem własnego samochodu w rejonie cmentarzy.

Więcej na temat Akcji Znicz oraz zasad bezpieczeństwa w dniu 1 listopada można przeczytać na stronach internetowych: Urzędu Miejskiego oraz Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie.

Comments are closed.