Nieruchomości|

Wykonawcą drugiego etapu wymiany stolarki okiennej w mieszkaniach komunalnych jest Lubelskie Centrum Okien. Do połowy grudnia wymieni okna w 74 lokalach gminnych.

MZNK systematycznie wymienia okna w budynkach komunalnych. Wniosków mieszkańców o wymianę stolarki okiennej jest bardzo dużo i nie ma możliwości zrealizowania ich wszystkich w jednym roku. W pierwszej kolejności do wymiany kwalifikowane są okna, które stwarzają niebezpieczeństwo dla mieszkańców lub ze względu na stan techniczny nie nadają się do dalszego użycia. Część z próśb o wymianę okien przechodzi na kolejne lata.
W tym roku zostanie wykonana znaczna część z zaplanowanej wymiany okien dzięki dwóm dużym przetargom. Pierwsze z postępowań przetargowych rozstrzygnięte w lipcu przewidywało wymianę stolarki okiennej w 36 lokalach mieszkalnych i dwóch lokalach użytkowych. Wykonawca we wrześniu zakończył prace. Ich koszt wyniósł 107 tys. zł.
Realizacja drugiego etapu wymiany okien rozpoczęła się pod koniec października. Zgodnie z zawartą umową wykonawca do połowy grudnia br. wymieni okna w 71 lokalach mieszkalnych oraz trzech lokalach użytkowych.
W tym roku okna zostaną wymienione łącznie w ponad stu mieszkaniach.

 

Comments are closed.