Odpady komunalne|

Wszelkie zauważone usterki pojemników na odpady komunalne należy zgłaszać do Działu Gospodarki Odpadami Komunalnymi MZNK. Pracownicy działu przekażą sprawę firmie MPO, która odpowiada za odbiór i zagospodarowanie odpadów oraz wyposażenie nieruchomości w pojemniki.

Miesięcznie do MZNK trafia kilka zgłoszeń dotyczących uszkodzonych pojemników. Najczęściej zniszczenia powstają w trakcie odbioru odpadów. Zdarzają się również zgłoszenia dotyczące zniszczenia pojemników na odpady w wyniku niewłaściwego korzystania z nich.
Na początku sezonu grzewczego chcemy przypomnieć zasady bezpieczeństwa dotyczące wyrzucania popiołu z pieców. Do pojemników na odpady zmieszane można wrzucać popiół z domowych pieców i kominków, ale wyłącznie po jego uprzednim wygaszeniu i ostudzeniu. Niestosowanie się do tych zasad może prowadzić do uszkodzenia pojemnika, a nawet zapalenia pozostałej zawartości i pożaru.
Należy tutaj zaznaczyć, że jeśli pojemnik ulegnie zniszczeniu z powodu nieprawidłowego korzystania kosztami jego wymiany może zostać obciążony właściciel nieruchomości, do której został przydzielony.

Dział Gospodarki Odpadami MZNK mieści się przy ul. Inwalidów Wojennych 5 na Osiedlu Stałym.
Biuro czynne od poniedziałku do środy oraz w piątek w godz. 7:00 – 15:00, czwartek w godzinach 7:00 – 17:00.
Telefon: (32) 745 10 61, (32) 745 10 63, (32) 745 10 65, (32) 745 10 66
Fax: (32) 745 10 47
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Comments are closed.