Nieruchomości|

W 2015 roku Miejski Zarząd Nieruchomości Komunalnych w Jaworznie realizuje 5 projektów wybranych przez mieszkańców w Jaworznickim Budżecie Obywatelskim. Rozpoczynają się prace planistyczne.

W ubiegłym roku MZNK zrealizował 3 projekty w ramach Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego. Były to: plac zabaw i boisko przy ul. 3 Maja na Podwalu, plac zabaw w rejonie ulicy Zubrzyckiego na Łubowcu oraz remont pomieszczeń remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Byczynie. W 2015 roku MZNK realizuje 5 projektów, które wygrały w rejonach konsultacyjnych JBO.

Na Borach zostanie zrealizowany projekt pani Anny Furman: „Budowa skateparku Bory”. Miejsce z przeszkodami i urządzeniami do jazdy na rolkach, deskorolkach i rowerach powstanie w rejonie ul. Tetmajera. Szacunkowe koszty zadania wynoszą 125 450,00 zł. W lutym odbyło się spotkanie z wnioskodawczynią, na którym została ustalona lokalizacja skateparku oraz propozycje wyposażenia. Rozpoczęło się postępowanie, w którym zostanie wybrany wykonawca dokumentacji projektowej.

Mieszkańcy Pszczelnika wybrali projekt pana Mateusza Wrony pod nazwą „Plac zabaw w dzielnicy Pszczelnik (okolice ulic: Pszczelnik i Hibnera). Szacunkowa wartość wynosi 120 000,00 zł. W tym przypadku również odbyło się spotkanie z wnioskodawcą, na którym została ustalona lokalizacja oraz zaproponowane wyposażenie placu zabaw. Trwa procedura wyboru wykonawcy dokumentacji projektowej.

Na Długoszynie MZNK zrealizuje projekt pani Anny Saran „Plac zabaw przy ul. Jaszuńskiego”. Wartość zadania wynosi 50 000,00 zł. Zostało już zlecone wykonanie dokumentacji projektowej placu. Kolejnym etapem realizacji zadania będzie wybór wykonawcy zadania.

Kolejny projektem jest „Remont boiska sportowego na Górze Piasku” pani Aldony Hapczyk. Przeznaczone do remontu boisko znajduje się przy skrzyżowaniu ulic Słonecznej i Zdrowia. Zabezpieczone na to zadanie środki wynoszą 100 000,00 zł. Aktualnie trwa procedura wyboru wykonawcy dokumentacji projektowej dla tego zadania.

Ostatnim projektem realizowanym przez MZNK jest „Plac zabaw z siłownią na powietrzu” zaproponowany przez Damiana Szczepanika. Plac zabaw ma powstać w rejonie ulic Wąskiej i Kościuszki. Szacunkowe koszty zadania to 143 830,00 zł. MZNK aktualnie dokonuje wyboru wykonawcy dokumentacji projektowej.

Comments are closed.