Nieruchomości|

Pan Jerzy w liście do MZNK podziękował za place zabaw wybudowane na Podwalu i prosi o kolejne prace w tej dzielnicy. Jesteśmy wdzięczni za ten odzew.

W ubiegłym roku MZNK zbudował nowe chodniki w okolicy placu zabaw między ulicami 3 Maja i Broniewskiego. Wcześniej w tym miejscu były nieutwardzone ciągi piesze.

– Wspólnym działaniem został zrobiony chodnik długości 500 metrów wyłożony kostką brukową – pisze pan Jerzy. – Niedaleko powstał też wspaniały plac zabaw dla małych dzieci i boisko dla starszych dzieci do piłki nożnej i koszykówki. Podziękowania za wspaniałą rzecz – dodaje.

Plac zabaw i boisko, to projekt wybrany przez mieszkańców Podwala do realizacji w ramach Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego. Wybudował je Miejski Zarząd Nieruchomości Komunalnych. Mieszkańcy postanowili w ten sposób zagospodarować duży asfaltowy plac przy ulicy 3 Maja powyżej Szkoły Podstawowej nr 16. Powstało boisko wielofunkcyjne na nawierzchni gumowej oraz plac zabaw z huśtawkami, zjeżdżalniami, drabinkami i piaskownicą dla najmłodszych. Plac i boisko są ogrodzone i wokół ustawione są także ławki do siedzenia.
Oprócz chwalenia pan Jerzy wskazuje także co jeszcze trzeba zrobić na placu znajdującym się na terenie zielonym przy zbiegu ulic Broniewskiego i 3 Maja: – Pod huśtawkami i innymi urządzeniami do zabaw są wydeptane miejsca – pisze.
W tym roku zagłębienia w rejonie urządzeń zabawowych zostaną wyłożone darniną na warstwie humusu. Podobnie jak w poprzednich latach MZNK przed sezonem letnim przeprowadzi także przegląd wszystkich urządzeń na placach zabaw i wykona potrzebne naprawy oraz prace konserwacyjne.

– Chciałem podziękować w imieniu pracowników MZNK za ten list. Taka informacja zwrotna od mieszkańców jest dla nas bardzo ważna. Dzięki niej mamy okazję dowiedzieć się, czy wykonane przez nas prace były właściwe i co jeszcze w danym rejonie powinno być zrobione lub poprawione – mówi Piotr Jamróz rzecznik prasowy MZNK.

Comments are closed.