Odpady komunalne|

Filia Miejskiej Biblioteki Publicznej na Jeziorkach zorganizowała dla przedszkolaków spotkanie z okazji Dnia Ziemi. MZNK wsparł tą inicjatywę materiałami edukacyjnymi na temat ekologii i segregowania odpadów.
– Dzień Ziemi jest doskonałą okazją, by przypomnieć sobie oraz utrwalić pozytywne zachowania i postawy ekologiczne, korzystnie wpływające na naszą planetę. By dobre nawyki kształtować już od najmłodszych lat, w oddziale przedszkolnym 5-latków zorganizowałam spotkanie pt. Z ekologią za pan brat – wyjaśnia Anna Sobula, kierownik biblioteki w Jeziorkach.
Dzieci wysłuchały ekologicznego opowiadania „Bajka o trzech pojemnikach”, zobaczyły prezentację multimedialną i wzięły udział w warsztatach plastycznych. Każdy mały uczestnik zajęć otrzymał książeczkę wydaną przez MZNK pt. „Drwale z Jaworzna – krótka historia o sortowaniu śmieci”. Jednak wcześniej musiał zaprezentować jak prawidłowo segregować odpady.
– Żeby zasłużyć na piękną nagrodę, przedszkolaki musiały wrzucić dwa rodzaje śmieci do odpowiednich koszy. Ze względów bezpieczeństwa nie rzucaliśmy kolorowym i bezbarwnym szkłem, a celowaliśmy do celu papierową kulą i plastikową nakrętką – mówi Anna Sobula.
MZNK przekazał bibliotece na Jeziorkach gry i książeczki edukacyjne oraz gadżety ekologiczne, za co otrzymał podziękowania. My również dziękujemy za zaangażowanie w szerzenie wiedzy na temat ekologii i segregowania odpadów.

Comments are closed.