Odpady komunalne|

Miejski Zarząd Nieruchomości Komunalnych w Jaworznie wziął udział w Pikniku Rodzinnym zorganizowanym w Parku im. Lotników Polskich. Na naszym stanowisku dzieci mogły wykazać się umiejętnością segregowania odpadów. Na każdego czekały ekologiczne gadżety i nagrody.
W ramach akcji „Mój jest ten kawałek parku… – partycypacja dla przyrody w mieście” prowadzonej przez Fundację Sędzimira, w niedzielę, 10 maja został zorganizowany Piknik rodzinny w Parku im. Lotników Polskich na Osiedlu Stałym. Uczestnicy imprezy mogli zapoznać się z wynikami konsultacji na temat przyszłości parku, jakie w ciągu ostatnich miesięcy został przeprowadzone z mieszkańcami Jaworzna. Udostępnione zostały między innymi społeczne koncepcje na zagospodarowanie tego terenu.

Wśród wielu atrakcji przygotowanych dla uczestników pikniku było także stanowisko MZNK. Dzieci mogły tutaj zaprezentować lub podszkolić swoje umiejętności poprawnego segregowania odpadów. Na każdego uczestnika zabawy czekał drobny upominek w postaci gadżetów ekologicznych. – Okazuje się, że wiedza najmłodszych Jaworznian na temat segregowania śmieci jest bardzo dobra. Oznacza to, że kampania MZNK prowadzona w przedszkolach i szkołach przynosi pozytywne rezultaty – komentuje Piotr Jamróz, rzecznik MZNK w Jaworznie.

Comments are closed.