Nieruchomości|

W poniedziałek 1 czerwca br. został otwarty “Dobry Dom”. Nowa filia Powiatowej Placówki Opiekuńczo Wychowawczej dla młodzieży stworzona w zaadoptowanych przez MZNK mieszkaniach gminnych.

 

Jednym z ważniejszych zadań postawionych przed MZNK w ubiegłym roku było wytypowanie lokali gminnych oraz zaadoptowanie ich na potrzeby nowej Placówki Opiekuńczo Wychowawczej. MZNK razem z przedstawicielami PPOW wytypował mieszkania w budynku przy ulicy Gustawa Morcinka 7. Zdaniem wychowawców z placówki ta lokalizacja pomoże w realizacji celu jaki ma utworzenie “Dobrego Domu” – usamodzielnienia 14 wychowanków przygotowujących się do dorosłego życia.
Adaptacja pomieszczeń przy ul. Morcinka wymagała prac rozbiórkowych i budowlanych o szerokim zakresie. Wszystkie mieszkania na pierwszym piętrze jednej z klatek schodowych budynku zostały połączone w jeden lokal, którego powierzchnia użytkowa przekracza 200 metrów kwadratowych. MZNK wybrał firmę, która prace budowlane wykonała w ekspresowym tempie – między październikiem a grudniem ubiegłego roku.
“Dobry Dom” składa się z pokoi dla 14 wychowanków, pokoju dziennego, węzła sanitarnego dla dziewczyn i chłopców, dużej kuchni, w której młodzież sama będzie przygotowywała posiłki. Na potrzeby placówki została przebudowana sieć wodno – kanalizacyjna i centralnego ogrzewania oraz zainstalowane łącze internetowe. Na parterze MZNK wyremontował także jedno z mieszkań na potrzeby wychowawców placówki. Dodatkowo został przeprowadzony remont klatki schodowej.
Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej “Dobry Dom” został oficjalnie otwarty 1 czerwca – w Międzynarodowym Dniu Dziecka. Mamy nadzieję że ta wybudowana przez MZNK nowa placówka będzie dobrze służyła jaworznickiej młodzieży przez wiele lat.

 

Comments are closed.