Zieleń miejska|

Rozpoczęły się pierwsze nasadzenia roślin na terenach zieleni urządzonej. Od czerwca do połowy listopada za tereny zieleni urządzonej w Jaworznie będzie odpowiadała firma MPO Sp. z o.o. Miejski Zarząd Nieruchomości Komunalnych podpisał 2 czerwca umowę z nowym wykonawcą.

Tereny zieleni urządzonej należą do reprezentacyjnych miejsc w mieście. Są to parki, skwery i zieleńce. Parki miejskie na Osiedlu Stałym, Podłężu, Chrząstówce czy na Borach stanowią również tereny wypoczynkowe, miejsca spotkań i spacerów. Dbanie o tereny zielone to jedno z zadań Miejskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych.
MZNK podpisał niedawno umowę na utrzymanie terenów zieleni urządzonej w 2015 roku. Wybrany wykonawca będzie odpowiedzialny za nasadzenia i pielęgnację roślin, koszenie trawy i sprzątanie. Łączna powierzchnia terenów zieleni urządzonej, którymi zajmie się MPO Sp. z o. o. przekracza 450 tys. metrów kwadratowych.

Rozpoczęły się już pierwsze nasadzenia w ramach umowy. W rejonie rynku, ulicy Zielonej oraz parku przy ulicy Pocztowej posadzono takie rośliny ja starzec, pelargonia bluszczolistna oraz aksamitka. Wkrótce planowane są również prace w pozostałych dzielnicach.

Comments are closed.