Nieruchomości|

Miejski Zarząd Nieruchomości Komunalnych w tym roku realizuje projekty Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego wybrane przez mieszkańców z pięciu obszarów konsultacyjnych: Borów, Pszczelnika, Długoszyna, Góry Piasku i Szczakowej.
Na Długoszynie MZNK zrealizuje projekt obywatelski pod nazwą „Plac zabaw przy ul. Jaszuńskiego”. Niedawno zakończyło się postępowanie przetargowe, w którym został wybrany wykonawca. Wkrótce powinny rozpocząć się prace. Plac będzie ogrodzony i oświetlony, zostanie również wyposażony w ławki, stojak dla rowerów oraz urządzenia do zabawy: huśtawkę podwójną, bujak sprężynowiec, piaskownicę oraz metalowy zestaw zabawowy (wieże, zjeżdżalnie, drabinki itp.).
Mieszkańcy Pszczelnika także wybrali projekt polegający na budowie placu zabaw dla dzieci. W lipcu MZNK ogłosił przetarg na realizację zadania. Otwarcie ofert nastąpi 7 sierpnia.
Dobiega końca postępowanie przetargowe, w którym zostanie wyłoniony wykonawca placu zabaw przy ulicy Jagiellońskiej. To projekt obywatelski wybrany przez mieszkańców Szczakowej. Obok placu zabaw zostaną zamontowane urządzenia do ćwiczeń – tak zwana siłownia pod chmurką.
W trakcie realizacji jest także postępowanie przetargowe na projekt z obszaru Góra Piasku. Mieszkańcy tej dzielnicy zdecydowali, że zostanie tam zbudowane boisko sportowe.
Ostatnim z realizowanych w tym roku projektów JBO jest skatepark na Borach. Miejsce do jazdy na deskorolkach, rolkach i rowerach powstanie przy ulicy Niemcewicza, obok placu zabaw zbudowanego w ubiegłym roku. MZNK kończy opracowanie dokumentacji przetargowej dla tego zadania.

Comments are closed.