Zieleń miejska|

W tym roku Miejski Zarząd Nieruchomości Komunalnych skosił trawę na gruntach gminnych, których powierzchnia przekracza 250 tys. metrów kwadratowych. Z początkiem lipca rozpoczął się drugi pokos.

Trzeci rok z rzędu koszeniem terenów gminnych zajmują się osoby zatrudnione przez MZNK w Jaworznie. Dzięki temu udało się zmniejszyć wydatki na to zadanie. Do końca czerwca tego roku pracownicy MZNK skosili w całym mieście trawniki o łącznej powierzchni ponad 255 tys. metrów kwadratowych oraz przycięli żywopłoty o powierzchni ponad 6 tys. metrów kwadratowych. To znacznie większy teren niż w ubiegłym roku, w tym samym czasie. W pierwszej dekadzie lipca rozpoczął się drugi pokos terenów gminnych.
Przypominamy, że Miejski Zarząd Nieruchomości Komunalnych zajmuje się utrzymaniem terenów zielonych na gruntach gminy. Natomiast utrzymaniem zieleni w pasie drogowym zajmuje się Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Jaworznie.
Często do naszej jednostki kierowane są prośby o koszenie terenów, które nie są w utrzymaniu MZNK. Są to najczęściej grunty będące własnością innych podmiotów, osób prywatnych lub oddane w użytkowanie wieczyste. Wyjaśniamy, że MZNK na działkach będących w posiadaniu innych podmiotów nie może wykonywać żadnych prac.

Comments are closed.