Odpady komunalne|

Według danych Ministerstwa Środowiska każdy z nas produkuje około 320 kg śmieci rocznie. Co gorsze, ta liczba z roku na rok rośnie. Co możemy zrobić, aby śmieci było mniej?

– Niewiele osób ma świadomość, że już w momencie wyboru towarów, które chcemy kupić mamy wpływ na to ile i jakiego rodzaju śmieci trafią później do kosza – mówi Piotr Jamróz z MZNK. – Przykładowo, jeśli kupimy zbyt dużo artykułów spożywczych, część z nich może się zepsuć i trzeba będzie je wyrzucić. Używając produktów wielokrotnego użytku zamiast jednorazówek przyczyniamy się do mniejszej ilości śmieci trafiających na wysypiska. Przedmioty używane, takie jak odzież czy meble, mogą się przydać komuś innemu – nie trzeba ich wyrzucać, gdy są nam już niepotrzebne.

Stosując te proste zasady w codziennym życiu przyczyniamy się do zmniejszenia ilości śmieci. Miejski Zarząd Nieruchomości Komunalnych na swojej stronie internetowej opublikował krótki poradnik na temat tego, jak zmniejszyć ilość odpadów powstających w naszych domach. Zakładkę „Zapobieganie powstawaniu odpadów” można znaleźć w dziale Odpady komunalne.

Comments are closed.