Nieruchomości|

W tym roku Miejski Zarząd Nieruchomości Komunalnych realizuje 5 projektów wybranych przez mieszkańców w ramach Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego. Pierwszy z nich został właśnie ukończony.
Projekty, które realizuje MZNK to: „Plac zabaw z siłownią na powietrzu” w Szczakowej, „Plac zabaw w dzielnicy Pszczelnik”, „Budowa skateparku Bory”, „Remont boiska sportowego na Górze Piasku” oraz „Plac zabaw przy ul. Jaszuńskiego na Długoszynie”.
Plac zabaw na Długoszynie został oddany do użytku w tym tygodniu. Usytuowany jest na wolnym terenie przy ul. Jaszuńskiego. Wyposażenie placu zabaw to: huśtawki, bujak, piaskownica. Teren jest ogrodzony, a urządzenia służące do zabawy zostały zamontowane na matach elastycznych.
Co prawda realizacja zadania w ramach JBO się zakończyła, ale najprawdopodobniej jeszcze w tym roku plac zabaw będzie wyposażony w 3 kolejne urządzenia do zabawy.

Postępy w realizacji pozostałych projektów
Dobiegają końca prace w Szczakowej. Zgodnie z umową plac zabaw oraz siłownia pod chmurką zlokalizowane na terenie przy ul. Jagiellońskiej powinny być oddane do użytku do 15 września br.
Został wybrany wykonawca placu zabaw na Pszczelniku. Na 17 września br. planowane jest podpisanie umowy i start robót, które potrwają do końca października.
Trwa postępowanie przetargowe, w którym zostanie wybrany wykonawca skateparku na Borach.
Pierwsze postępowanie przetargowe na budowę boiska na Górze Piasku zostało unieważnione ponieważ oferta przekraczała środki z Budżetu Obywatelskiego na to zadanie. Drugi przetarg jest w toku.

Comments are closed.