Nieruchomości|

MZNK w Jaworznie w ostatnich miesiącach wykonał przyłącza kanalizacyjne w kilku budynkach gminnych, między innymi przy ul. Ciężkowickiej 68, w którym znajduje się siedziba LKS „Ciężkowianka”.
Przypomnijmy, w styczniu tego roku „Ciężkowianka” podpisała z MZNK umowę najmu budynku gminnego przy ul. Ciężkowickiej 68 dla działalności klubu.
Nieruchomość wyposażona była w zbiornik bezodpływowy. Wraz z rozwojem sieci kanalizacyjnej w mieście pojawiła się możliwość zlikwidowania uciążliwego dla środowiska szamba. MZNK skorzystał z programu dofinansowania przyłączy kanalizacyjnych oferowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Budynek przy Ciężkowickiej 68 został włączony do kanalizacji miejskiej w lipcu. Koszt budowy przyłącza wynosił ponad 22 tysiące złotych, ale dzięki dofinansowaniu NFOŚiGW został pomniejszony o 9 tys. zł.
Na przełomie lipca i sierpnia zostały zlikwidowane szamba i wykonane przyłącza także w innych budynkach administrowanych przez MZNK, w których swoje siedziby mają różne instytucje: przy ul. Mroczka 49 w Ciężkowicach, gdzie znajduje się Dom Noclegowy Dla Bezdomnych Kobiet, przy ul. Mroczka 51 – remiza OSP Ciężkowice oraz przy ul. Dąbrowskiego 19 – remiza OSP Długoszyn.

Comments are closed.