Nieruchomości|

W tym roku Miejski Zarząd Nieruchomości Komunalnych realizuje 5 projektów wybranych przez mieszkańców w ramach Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego. Kolejny z nich dobiegł końca, MZNK oddał właśnie do użytku plac zabaw w Szczakowej.
Projekty, które realizuje MZNK to: „Plac zabaw z siłownią na powietrzu” w Szczakowej, „Plac zabaw w dzielnicy Pszczelnik”, „Budowa skateparku Bory”, „Remont boiska sportowego na Górze Piasku” oraz „Plac zabaw przy ul. Jaszuńskiego na Długoszynie”.
Niedawno został wybudowany plac zabaw na Długoszynie, a w ubiegłym tygodniu zakończyły się także prace i został oddany plac zabaw w Szczakowej. Nowe miejsce do zabawy dla dzieci znajduje się na terenie pomiędzy ulicami Jagiellońską i Kościuszki. Plac wyposażony jest w ciekawe urządzenia do zabawy: huśtawki, bujaki, karuzelę, piaskownicę, huśtawkę wagową oraz zestaw z wieżami, zjeżdżalniami i drabinkami. Dodatkowo wokół pacu zostało zamontowane ogrodzenie, ławki i stojak dla rowerów.
Zgodnie z projektem obywatelskim obok placu zabaw została zbudowana siłownia zewnętrzna. To kolejne miejsce, w którym mieszkańcy mogą ćwiczyć na świeżym powietrzu. Popularna siłownia pod chmurką wyposażona jest w cztery zestawy urządzeń: wioślarz + wyciskanie siedząc, wyciąg górny + rowerek, biegacz + wahadło, motyl + orbitrek.

Postępy w realizacji pozostałych projektów
Zakończyły się postępowania przetargowe na budowę skateparku na Borach oraz placu zabaw na Pszczelniku. Wkrótce rozpoczną się prace budowlane.
Pierwsze postępowanie przetargowe na budowę boiska na Górze Piasku zostało unieważnione ponieważ oferta przekraczała środki z Budżetu Obywatelskiego na to zadanie. Drugi przetarg jest w toku.

Comments are closed.