Nieruchomości|

Z powodu złego stanu technicznego przewodów kominowych w budynku przy ul. Azot 5 będzie wykonany remont i podłączony nowy piec. Lokatorom na czas remontu zaoferowano mieszkania zamienne.

Miejski Zarząd Nieruchomości Komunalnych wezwał firmę Pawx, która jest zarządcą budynku przy ul. Azot 5, do przeprowadzenia kontroli kominiarskiej. Od stanu przewodów kominowych uzależnione jest prawidłowe działanie pieców, które są jedynym źródłem ciepła w tym budynku.
Odpowiedź firmy Pawx wpłynęła do MZNK dopiero 8 października br. Z ekspertyzy kominiarskiej przeprowadzonej w tym budynku wynika, że: “stan techniczny przewodów kominowych nie pozwala na podłączenie nowych urządzeń grzewczych oraz użytkowanie istniejących.
W związku z tym MZNK zobowiązał zarządcę budynku do remontu przewodów kominowych najszybciej, jak to możliwe. Prace powinny rozpocząć się w ciągu najbliższych dwóch tygodni i potrwają kolejne dwa tygodnie. Zostanie również wymieniony piec w kuchni jednego z mieszkań.
Ze względu na to, że w czasie remontu nie ma możliwości palenia w piecach i ogrzewania dwóch mieszkań gminnych, które znajdują się w budynku przy ul. Azot 5 ich lokatorzy otrzymali propozycję przeniesienia się do mieszkań zamiennych.

Comments are closed.