Zieleń miejska|

24 tysiące tulipanów i żonkili zakwitnie na wiosnę w parkach i skwerach w centrum Jaworzna. Zostały posadzone metodą maszynową na zlecenie Miejskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych.
Firma, którą wynajął Miejski Zarząd Nieruchomości Komunalnych specjalizuje się w obsadzaniu roślinami cebulowymi skwerów, parków i pasów zieleni. Prace wykonywane są przy wykorzystaniu maszyny zamontowanej na niewielkim traktorze. Posadzenie ponad 24 tysięcy cebul żonkili i tulipanów wykonywane ręcznie potrwało by z pewnością wiele dni. Tymczasem niewielki traktorek poradził sobie z tym bardzo sprawnie.
Prace wzbudziły ogromne zainteresowanie mieszkańców spacerujących po rynku i w okolicach parku przy ul. Pocztowej, gdzie sadzone był kwiaty. Maszyna wkopuje cebulki na właściwej głębokości pod warstwą ziemi i nie zostawia po sobie praktycznie żadnych śladów. Na jednym metrze kwadratowym trawnika sadzonych jest około 80 cebulek. Trawniki szybko się zregenerują i będą wyglądały jak przed nasadzeniami, a na wiosnę powstaną w tych miejscach prawdziwe kwiatowe dywany.

Comments are closed.