Zieleń miejska|

Dawniej widok osób grających w szachy lub warcaby w parku przy ulicy Pocztowej w centrum nie był niczym niezwykłym. Czy taki sposób spędzania czasu w parku powróci do łask mieszkańców? Stoły z szachownicami już są.
Widok osób grających w szachy w parkach i na terenach zielonych w miastach nikogo nie dziwi. To jeden z popularnych sposobów spędzania czasu na świeżym powietrzu w wielu miastach. W Jaworznie również istniały kiedyś kąciki szachowe, z planszami do grania w szachy lub warcaby w okolicach ulicy Zielonej i parku przy ul. Pocztowej centrum. Niestety z biegiem lat stare stoliki i ławki trzeba było zastąpić nowymi.
Miejski Zarząd Nieruchomości Komunalnych, który zajmuje się utrzymaniem parków  zadbał o to, by kąciki szachowe nie zniknęły z krajobrazu naszego miasta. W parku przy ul. Pocztowej zostały zamontowane dwa stoliki z siedziskami, jeden w miejscu istniejącego stolika, drugi w sąsiedztwie fontanny. Stoliki wykonane są z elementów betonowych w związku z tym powinny oprzeć się warunkom atmosferycznym i wandalom. Zapraszamy do gry.

Comments are closed.