Zieleń miejska|

W ostatnich tygodniach MZNK zlecił między innymi nasadzenia roślin bylinowych i pielęgnację zieleni ozdobnej w parkach.
Jedne z ostatnich nasadzeń i pielęgnacja roślin ozdobnym w tym roku były przeprowadzone między innymi w parku na Górze Piasku. Wykonawca zajmował się pielęgnacją rabaty w centralnej części parku: przyciął rosnące krzewy mahonii, przekopał i nawiózł urodzajną ziemię, posadził ponad 170 sadzonek berberysu i 100 sztuk żonkili.
W Parku Szczakowa przy ul. Kolejarzy została wykonana rabata i obsadzona żonkilami, pięciornikami oraz berberysami. Park w Szczakowej powoli pod okiem Miejskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych odzyskuje dawny blask. W ubiegłym roku zostały w nim poczynione pierwsze prace ogrodnicze, dobudowano dodatkowe punkty oświetleniowe oraz został wyremontowane ławki. W tym roku na zlecenie MZNK w parku zostały zamontowane urządzenia do zabawy dla dzieci. Niewielki plac zabaw wyposażony jest w huśtawki i bujak.
– Pamiętam, że ten park tętnił kiedyś życiem. Odbywały się w nim m.in. różne uroczystości organizowane przez pracowników PKP. Gminie udało się pozyskać teren dawnego Parku Kolejarzy i drobnymi inwestycjami oraz codzienną dbałością o zieleń i porządek postaramy się by to miejsce na nowo stało się przyjazne mieszkańcom – mówi zastępca prezydenta Tadeusz Kaczmarek.
MZNK zajmował się też pielęgnacją roślin w centrum. W rabacie przed budynkiem Urzędu Miejskiego zostały nasadzone między innymi: wrzośce, berberysy, trzmieliny, molinie, sasanki, piwonie, hortensje i inne gatunki, w sumie ponad 600 nowych roślin.

Comments are closed.