Nieruchomości|

Rampa do jazdy na rolkach i deskorolkach stanęła obok placu zabaw przy ulicy Tetmajera na Borach. To kolejny projekt Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego zrealizowany przez Miejski Zarząd Nieruchomości Komunalnych.
Rodzinny plac zabaw z siłownią zewnętrzną stanął przy ulicy Tetmajera na Borach w ubiegłym roku. W kolejnej edycji Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy tej dzielnicy zdecydowali, że obok placu powstanie też niewielki skatepark. Skatepark to miejsce, w którym osoby jeżdżące na deskorolkach, rolkach i rowerach mogą ćwiczyć różne skomplikowane ewolucje.
Po konsultacji z mieszkańcami ustalono, że skatepark będzie się składał z minirampy. Jest urządzenie służące do wykonywania skoków i różnego rodzaju ewolucji w powietrzu oraz na rurkach wmontowanych w krawędzie rampy.
Obok minirampy zostały ustawione ławki, kosze na śmieci oraz stojak na rowery. Stanęła tutaj także tablica zawierająca informacje na temat zasad korzystania z rampy. Ponieważ jazda na deskorolkach, rolkach i rowerach na rampie wiąże się z ryzykiem upadku zalecane jest korzystanie z niej w ochraniaczach oraz w kaskach.

Comments are closed.