Nieruchomości|

Już jutro, w sobotę – 5 grudnia jaworznicki rynek opanują najmłodsi jaworznianie. Podczas spotkania z Mikołajem nastąpi uroczyste zapalenie światełek na choince. Wkrótce także kolejne wydarzenia na rynku, które wprowadzą w mieście świąteczny klimat.

Spotkanie z Mikołajem
W sobotę, 5 grudnia o godz. 16:30 na dzieci czeka wiele atrakcji. Najpierw najmłodsi załączą lampki na jaworznickiej choince, a następnie wezmą udział w świątecznym przedstawieniu interaktywnym  pn. „Mikołajki ze śnieżnej bajki”. Nie zabraknie wesołych piosenek i wspaniałej zabawy. Będą drobne słodkie upominki dla dzieci oraz gorąca czekolada. W tłumie, oprócz Św. Mikołaja, będzie można spotkać szczudlarzy w świątecznych strojach. Nie zabraknie również specjalnie przygotowanych stoisk, gdzie panie malować będą buzie wszystkim chętnym dzieciom. Na rynku zlokalizowany będzie także mikołajkowy fotopunkt, w którym fotografowani będą najmłodsi wraz ze Świętym Mikołajem.

Jarmark Bożonarodzeniowy
Jaworznicką tradycją stał się już Jarmark Bożonarodzeniowy. W tym roku impreza odbędzie się 19 grudnia. Od godziny 9:00 płyta Rynku zapełni się stoiskami z tradycyjnymi stroikami, ozdobami choinkowymi i wypiekami przygotowanymi przez stowarzyszenia, placówki oświatowo – wychowawcze oraz inne instytucje. Podczas jarmarku mieszkańcy będą mieli szansę na wygranie żywych choinek.

Betlejemskie Światło Pokoju
Tego samego dnia – 19 grudnia o godz. 18:00 na rynku harcerze z Hufca ZHP Jaworzno przekażą mieszkańcom Betlejemskie Światełko Pokoju. Betlejemskie Światło Pokoju przybywa do Polski po raz dwudziesty piąty. Z Groty Narodzenia Jezusa Chrystusa w Betlejem skauci austriaccy przewożą je do Katedry Wiedeńskiej, skąd odbierają światło skauci z pobliskich krajów i przekazują swoim sąsiadom tak, by Płomień otoczył całą Europę.

Żywa szopka
W Święta Bożego Narodzenia począwszy od wigilijnego wieczoru do 26 grudnia na płycie rynku stanie również żywa szopka. Tak jak w ubiegłych latach mieszkańcy będą mogli zobaczyć się ze Świętą Rodziną w towarzystwie słynniejszych osiołków ze Wspólnoty Betlejem i innych zwierząt. Szopka to nie jedyna świąteczna inicjatywa, w której organizacji bierze udział jaworznicka wspólnota. Już na początku stycznia, w święto Trzech Króli, jaworzniccy bezdomni ze wspólnoty przemaszerują w orszaku na rynek, gdzie spotkają się z mieszkańcami.

Comments are closed.