Nieruchomości|

Plac zabaw wybudowany przez Miejski Zarząd Nieruchomości Komunalnych we wrześniu tego roku już stał się celem dewastacji.

W drugiej edycji Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy Szczakowej wybrali projekt „Plac zabaw z siłownią na powietrzu”. Plac został wybudowany przez MZNK we wrześniu na terenie zielonym przy ulicy Jagiellońskiej. Obok powstała siłownia pod chmurką. Niedawno MZNK wykonał także nawierzchnie gumowe pod huśtawkami i pod urządzeniami siłowni.
Niestety plac już stał się celem ataków wandali. Pierwszy miał miejsce jeszcze przed oddaniem obiektu do użytku. Nieznana osoba uszkodziła fragment ogrodzenia przy wejściu na plac zabaw.
W dniu dzisiejszym pracownicy MZNK stwierdzili uszkodzenie ogrodzenia na długości kilkunastu metrów. Ktoś najprawdopodobniej kopnięciami doprowadził do wygięcia metalowych elementów. Niektóre z nich nie nadają się do naprawy i trzeba będzie je wymienić.
– Szkoda, że obiekty o których wybudowanie starają się sami mieszkańcy składając swoje projekty w Jaworznickim Budżecie Obywatelskim dewastowane są przez nieodpowiedzialne osoby. Prosimy o zgłaszanie Policji lub Straży Miejskiej wszelkich zauważonych aktów wandalizmu na placach zabaw i innych obiektach gminnych – komentuje Dyrektor MZNK Tomasz Jewuła.
Pracownicy MZNK zgłosili Policji fakt uszkodzenia mienia. Nic nie zastąpi jednak czujnego oka wszystkich mieszkańców Jaworzna, którzy aktywnie mogą włączyć się w ochronę naszego wspólnego dobra przed wandalami. Dbajmy o swoje.

Comments are closed.