Nieruchomości|

W miniony weekend doszło do włamania i dewastacji w dwóch mieszkaniach komunalnych na Pieczyskach. Zdarzenia miały miejsce najprawdopodobniej w nocy z 26 na 27 grudnia. Zdewastowane lokale były przygotowywane do zasiedlenia.
Informacja o uszkodzeniu mienia komunalnego dotarła do MZNK w niedzielę, 27 grudnia. Pracownicy jednostki stwierdzili, że ktoś włamał się do jednego z mieszkań przy ul. Solskiego.
Włamywacze ukradli elementy wyposażenia: bojler, część paneli podłogowych, elementy instalacji elektrycznej i grzejniki konwektorowe. To czego nie udało im się wynieść z mieszkania zniszczyli lub uszkodzili, między innymi: kabinę prysznicową, piec kuchenny i kratki wentylacyjne.
Natomiast w jednym z mieszkań w budynku przy ul. Poniatowskiego doszło do dewastacji mienia. Wandale wybili szyby i uszkodzili drzwi wejściowe.
– To bulwersująca sytuacja. Oba mieszkania należą do zasobu gminnego. W tym roku na zlecenie MZNK czyli za pieniądze miasta zostały wyremontowane i przygotowane do zasiedlenia przez osoby, które starają się o przydział mieszkania komunalnego – mówi Piotr Jamróz, rzecznik MZNK.
Sprawa została zgłoszona Policji. Prosimy wszystkie osoby, które mogą pomóc w identyfikacji sprawców o zgłaszanie się do Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie.

Comments are closed.