Nieruchomości|

Zegar wodno – słoneczny uszkodzony w styczniu został naprawiony. Koszty naprawy pokryła osoba, która dokonała zniszczeń.
W styczniu informowaliśmy o uszkodzeniu gnomona wskazującego godzinę w zegarze wodno – słonecznym znajdującym się na rynku. Dewastację mienia publicznego uwieczniły kamery monitoringu miejskiego. Na nagraniu widać trójkę mężczyzn idących w kierunku płyty rynku ulicą Mickiewicza. Chwilę potem inna kamera zarejestrowała sytuację, w której jedna z osób zawisa na gnomonie zegara. Pod ciężarem mężczyzny gnomon został wyrwany z granitowej podstawy.
Sprawa została zgłoszona policji. Sytuacja była szeroko komentowana w lokalnych mediach, a zachowanie osób, które dopuściły się tego czynu potępione przez mieszkańców Jaworzna. W krótkim czasie funkcjonariusze policji ustalili sprawcę zniszczenia mienia.
Koszt naprawy zegara został wyceniony przez specjalistę na blisko 3 tysiące złotych. Sprawca uszkodzenia pokrył tą kwotę w całości z własnej kieszeni. Sprawa znalazła finał w tym tygodniu – zegar jest już naprawiony.
– Ta sytuacja pokazała sprawne współdziałanie policji i służb miejskich. Mamy nadzieję, że finał sprawy wpłynie na refleksję wśród osób, które niszczą mienie gminne. Żadna z nich nie może czuć się bezkarna – podsumowuje dyrektor MZNK Tomasz Jewuła.

Comments are closed.