Zieleń miejska|

Miejski Zarząd Nieruchomości Komunalnych rozpoczął pielęgnację drzew rosnących na gruntach gminnych.
W tym miesiącu Miejski Zarząd Nieruchomości Komunalnych podpisał umowę na pielęgnację drzew rosnących na osiedlowych gruntach gminnych. Wykonawca w okresie od lutego do grudnia będzie odpowiedzialny za przycinanie koron drzew wytypowanych przez pracowników Działu Zieleni Miejskiej. Prace rozpoczęły się od terenów gminnych w Szczakowej i będą kontynuowane w pozostałych dzielnicach zgodnie z kolejnością wpływających wniosków.
Przede wszystkim usuwane będą konary i gałęzie, które są suche i zniszczone, przez co mogą stanowić zagrożenie dla mieszkańców. Z uwagi na okres lęgowy od 1 marca do 15 października prace będą ograniczone i do pielęgnacji będą zlecane tylko drzewa, na których nie ma ptasich gniazd.
Warto dodać, iż korony drzew liściastych można przycinać przez cały rok. Wyjątek stanowią drzewa z gatunku klon, grab, brzoza, orzech. Przedmiotowe gatunki drzew, przycinane w okresie przedwiośnia, czy wczesną wiosną wydzielają soki – „płaczą”, dlatego też formuje się je od czerwca do września.
Przypominamy również, że MZNK jest odpowiedzialny za utrzymanie zieleni na gruntach należących do gminy i nie będących w utrzymaniu innych podmiotów.

Comments are closed.