Nieruchomości|

We wtorek wieczorem w jednym z mieszkań na parterze budynku przy ulicy Inwalidów Wojennych na Osiedlu Stałym doszło do wybuchu gazu. Od początku akcji ratunkowej na miejscu obecni są pracownicy MZNK.

Oprócz policji i służb ratowniczych od początku na miejscu zdarzenia obecni byli pracownicy Wydziału Zarządzania Kryzysowego UM, a także przedstawiciele MZNK w Jaworznie. – Wybuch gazu i pożar do którego doszło w jego następstwie spowodowały poważne uszkodzenia części mieszkań komunalnych, które znajdują się w tym budynku. Nasi pracownicy oceniają szkody na miejscu – mówi dyrektor MZNK Tomasz Jewuła.
Inspektorzy MZNK odwiedzają lokatorów zasobu komunalnego w celu oszacowania kosztów prac remontowych, które trzeba będzie wykonać w mieszkaniach. Cały czas MZNK jest też w kontakcie z przedstawicielami firmy Gwarek – zarządcy wspólnoty. Trwa sprzątanie klatek schodowych, mieszkań i okolic budynku.
Niestety część lokatorów do tej pory nie może wrócić do swoich mieszkań do momentu określenia szkód przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Tym osobom miasto zagwarantowało nocleg i wyżywienie do momentu zapewnienia docelowych mieszkań.

Comments are closed.